VIVAMEL Med lekársky 20 g

VIVAMEL Med lekársky 20 g

Výrobca:
TOSAMA, d. o. o.
Popis lieku: 

Charakteristika: Zdravotnícka pomôcka. Lekársky med je určený na starostlivosť o rany a k hojeniu akútnych i chronických rán, ako aj povrchových poranení, odrenín a rezných rán, popálenín, diabetických vredov, infikovaných a hlbokých rán.
Lekársky gaštanový med v tube má vysoký obsah cukru (min. 80%), nízky obsah vody (max. 17%) a kyslé pH. Vzhľadom k fyzikálnym vlastnostiam vykazuje vysokú osmotickú aktivitu, ktorá vytvára nepriaznivé prostredie pre rast mikroorganizmov a tiež uľahčuje hojenie rán. Med umožňuje vlhké hojenie rán a vytvára mechanickú ochranu rany.

Nepoužívajte: Pri alergii na zložky produktu. V rozpore s návodom na použitie.

Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím je vhodné poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom.

Spôsob použitia: Rana sa opláchne oplachovacím alebo fyziologickým roztokom. Jemne sa osuší i jej okolie. Lekársky med z tuby sa nanáša na sterilný obväz alebo primárne krytie podľa vlastného výberu (alginátové krytie, netkaný kompres, mriežku, polyuretánovú penu alebo iné vhodné krytie). Krytie sa priloží na ranu a aplikuje sa sekundárne krytie, aby rana bola úplne zakrytá. Spočiatku krytie meňte každý deň, neskôr raz za 2-3 dni, podľa množstva sekrétu. Držte sa vyššie uvedeného postupu. 

Zloženie: lekársky gaštanový med

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

--%
Hodnotilo 0 ľudí

Zdroj: Lieky24.sk

Celkový dojem

Pridať nové hodnotenie