Visine Classic 0,05% 15 ml

Visine Classic 0,05% 15 ml

Výrobca:
McNeil AB
Popis lieku: 

Indikácie: Očná roztoková instilácia VISINE Classic 0,05 %sa môže používať pri prekrvení a opuchu spojoviek v dôsledku podráždenia očí vyvolaného dymom, prachom, vetrom, chlórovanou vodou, svetlom, kozmetickými prípravkami alebo kontaktnými šošovkami. Tiež sa môže používať na odstránenie ťažkostí u alergických zápalov, napr. sennej nádche alebo precitlivení na peľ. Priaznivý účinok liečby sa prejavuje zmiernením pálenia, podráždenia, svrbenia, citlivosti a nadmerného slzenia.

Kontraindikácie: VISINE Classic 0,05 % sa nesmie používať u pacientov s precitlivenosťou na liečivo alebo ktorúkoľvek pomocnú látku lieku. Liek sa nesmie podávať deťom mladším ako 2 roky. Liek sa nesmie aplikovať pacientom s glaukómom s úzkym uhlom (zeleným zákalom). Kvapky sa nesmú používať súčasne s kontaktnými šošovkami (nutný časový odstup min 15 min).

Tehotenstvo a dojčenie: Vzhľadom na možné systémové nežiaduce účinky môžu tehotné ženy a dojčiace matky používať tento liek len po súhlase lekára.

Dávkovanie: Do každého postihnutého oka sa aplikuje 1 kvapka dvakrát až trikrát denne. Používanie lieku viac ako 5 dní je možné iba pod dohľadom lekára.

Po prvom otvorení fľaštičky očnú roztokovú instiláciu používajte najviac 4 týždne!

--%
Hodnotilo 0 ľudí

Zdroj: Lieky24.sk

Celkový dojem

Pridať nové hodnotenie

Obrázok používateľa Michal Lysina

Michal Lysina

23. 5. 2020

Cena

Koľko stoja tieto očné kvapky