Venoruton forte 500mg 60 tbl

Venoruton forte 500mg 60 tbl

Zatriedenie:
Voľnopredajný liek
Výrobca:
Glaxo Smith Kline
Vekové obmedzenie:
Nie je stanovené
Dojčiace: Po konzultácií s lekárom
Tehotné: Po konzultácii s lekárom
Popis lieku: 

Indikácie: Venoruton forte obsahuje O-(ß-hydroxyetyl)-rutozidy, ktoré prispievajú k normalizácii funkcie najmenších krvných ciev (kapilár) tým, že zvyšujú pevnosť ich stien a znižujú ich priepustnosť. U pacientov, ktorí trpia varixami a niektorými inými ochoreniami žíl dolných končatín, prepúšťajú malé cievy nadmerné množstvo vody, čo vedie k opuchu členkov. Venoruton forte zmenšuje opuch, a tak prináša úľavu pri bolestiach nôh, unavených alebo ťažkých nohách a kŕčoch. Pri hemoroidoch pomáha Venoruton forte v sliznici konečníka rýchlo a dlhodobo znížiť opuch a zmierniť príznaky, ako sú bolesti, mokvanie, svrbenie a krvácanie. Pri rádioterapii Venoruton forte umožňuje zmierniť cystitídu (zápal močového mechúra), poškodenie kože atď., teda reakcie, ktoré sú často príčinou prerušenia rádioterapeutickej liečby. Venoruton forte môže spomaliť vývoj ochorení sietnice, ktoré sú časté u pacientov trpiacich cukrovkou.

Kontraindikácie: Venoruton forte by ste nemali užívať, ak ste precitlivení na liečivo oxerutín alebo na pomocné látky. Užívanie u detí do 18 rokov len po odporúčaní lekárom.

Tehotenstvo a dojčenie: Liek Venoruton forte neužívajte počas prvých troch mesiacov tehotenstva. Ak je liečba liekom Venoruton forte bezpodmienečne potrebná, nemala by sa začať pred 4. mesiacom tehotenstva. V období dojčenia nie sú nutné osobitné opatrenia.

Dávkovanie: Liečba ťažkostí žilového pôvodu: 1 tableta lieku Venoruton forte 2-krát denne spolu s jedlom. Zmiernenie príznakov sa zvyčajne dostaví v priebehu dvoch týždňov. Odporúča sa zotrvať pri tomto dávkovaní až do úplného odstránenia príznakov a opuchov. Liečbu potom možno prerušiť (zlepšenie zvyčajne pretrváva minimálne 4 týždne po prerušení liečby). Ak sa príznaky objavia znova, možno v liečbe opätovne pokračovať podľa už uvedeného dávkovania. Udržiavacia liečba: Najnižšia udržiavacia dávka je 500 mg denne. t.j. 1 tableta lieku Venoruton forte 1-krát denne.

V prípade liečby pri rádioterapii alebo liečby ochorenia sietnice dodržiavajte rady lekára.

--%
Hodnotilo 0 ľudí

Zdroj: Lieky24.sk

Celkový dojem

Pridať nové hodnotenie