Venoruton 300mg 50 cps

Venoruton 300mg 50 cps

Zatriedenie:
Voľnopredajný liek
Výrobca:
Glaxo Smith Kline
Vekové obmedzenie:
Po konzultácií s lekárom
Dojčiace: Po konzultácií s lekárom
Tehotné: Po konzultácii s lekárom
Popis lieku: 

Indikácie: Venoruton 300 obsahuje O-(ß-hydroxyetyl)-rutozidy, ktoré prispievajú k normalizácii funkcie najmenších krvných ciev (kapilár) tým, že zvyšujú pevnosť ich stien a znižujú ich priepustnosť. U pacientov, ktorí trpia varixami a niektorými inými ochoreniami žíl dolných končatín, prepúšťajú malé cievy nadmerné množstvo vody, čo vedie k opuchu členkov. Venoruton 300 zmenšuje opuch, a tak prináša úľavu pri bolestiach nôh, unavených alebo ťažkých nohách a kŕčoch. Pri hemoroidoch vyvolá Venoruton 300 v sliznici konečníka rýchle a dlhodobé zníženie opuchu a zmierni príznaky, ako sú bolesti, mokvanie, svrbenie a krvácanie.

Kontraindikácie: Venoruton 300 by ste nemali užívať, ak ste precitlivení na liečivo oxerutín alebo na pomocné látky. Užívanie u detí do 18 rokov len po odporúčaní lekárom.

Tehotenstvo a dojčenie: Liek Venoruton 300 neužívajte počas prvých troch mesiacov tehotenstva. Ak je liečba liekom Venoruton 300 bezpodmienečne potrebná, nemala by sa začať pred 4. mesiacom tehotenstva. V období dojčenia nie sú nutné osobitné opatrenia.

Dávkovanie: Liečba ťažkostí žilového pôvodu:  2- až 3-krát denne 1 kapsula lieku Venoruton 300 spolu s jedlom. Zmiernenie príznakov sa zvyčajne dostaví v priebehu dvoch týždňov. Odporúča sa zotrvať pri tomto dávkovaní až do úplného odstránenia príznakov a opuchov. Liečbu potom možno prerušiť (zlepšenie zvyčajne pretrváva minimálne 4 týždne po prerušení liečby). Ak sa príznaky objavia znova, možno v liečbe opätovne pokračovať podľa už uvedeného dávkovania. Udržiavacia liečba: Najnižšia udržiavacia dávka je 600 mg denne. t.j. 1kapsula lieku Venoruton 300 2-krát denne.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
 

--%
Hodnotilo 0 ľudí

Zdroj: Lieky24.sk

Celkový dojem

Pridať nové hodnotenie