Theraflu forte horúci nápoj 10 vreciek

Theraflu forte horúci nápoj 10 vreciek

Zatriedenie:
Voľnopredajný liek
Výrobca:
Glaxo Smith Kline
Vekové obmedzenie:
Dospievajúci od 16 rokov
Dojčiace: Nie
Tehotné: Nie
Popis lieku: 

Indikácie: Krátkodobá liečba prejavov chrípky a prechladnutia, ako sú: horúčka, bolesti hlavy, kĺbov a svalov, nádcha a upchatie nosa so sťaženým dýchaním. TheraFlu® prechladnutie a chrípka obsahuje liečivá na potlačenie príznakov pri prechladnutí a  chrípke. Paracetamol má antipyretický a analgetický účinok, zatiaľ čo fenylefrín tlmí tvorbu sekrétu a vedie k uvoľneniu dýchania nosom. Guajfenezín podporuje vykašiavanie..

Kontraindikácie: Zistená precitlivenosť na liečivá a pomocné látky lieku. Funkčné poruchy pečene a obličiek, závažné ochorenia srdca a krvného obehu,  závažnejší stupeň vysokého krvného tlaku, nádor nadobličky a  zvýšená funkcia štítnej žľazy; zväčšená prostata so sťaženým močením, cukrovka, hemolytická chudokrvnosť, tehotenstvo,  zvýšený vnútroočný tlak, nadmerné požívanie alkoholu, súbežná liečba liekmi potláčajúcimi enzým mono-amonooxidázu, epilepsia.

Tehotenstvo a dojčenie: TheraFlu forte sa nesmie užívať počas gravidity a laktácie.

Dávkovanie a spôsob podávania: Dospelí, starší pacienti a dospievajúci od 16 rokov, ktorí vážia 50 kg a viac: Jedno vrecko každých 4 až 6 hodín podľa potreby. Celková denná dávka nemá prekročiť viac ako 3 vrecká počas 24 hodín (1 vrecko užité 3-krát denne). Dĺžka liečby nemá prekročiť 3 dni. Pacienti majú vyhľadať lekársku pomoc, ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 3 dni, zhoršujú sa alebo ak je kašeľ sprevádzaný vysokou horúčkou, kožnou vyrážkou alebo pretrvávajúcou bolesťou hlavy.

Obsah jedného vrecka TheraFlu® forte rozpustiť v pohári teplej vody (cca 2,5 dcl) a vypiť čo možno najteplejšie. TheraFlu® forte možno užívať počas celého dňa, najvhodnejšia doba užitia je večer  pred spaním. Liek neužívať nepretržite dlhšie ako 5 dní.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Zloženie: 

Liečivá sú paracetamol, fenylefríniumchlorid a guajfenezín; jedno vrecko obsahuje paracetamol 1000 mg, fenylefríniumchlorid 12,2 mg (zodpovedá 10 mg fenylefrínu) a guajfenezín 200 mg.

Ďalšie zložky sú sacharóza, nátriumcitrát, kyselina citrónová bezvodá, kyselina vínna, citrónová príchuť 87A069, citrónová príchuť 875060 (obsahuje butylhydroxyanizol), prášková príchuť mentolu 876026, acesulfám draselný (E 950), citrónová príchuť 501.476/AP05.04, aspartám (E951), citrónová príchuť 875928, chinolínová žltá (E 104)

--%
Hodnotilo 0 ľudí

Zdroj: Lieky24.sk

Celkový dojem

Pridať nové hodnotenie