SureScreen ST FOB samodiagnostika test na stanovenie krvi v stolici 1 ks

SureScreen ST FOB samodiagnostika test na stanovenie krvi v stolici 1 ks

Výrobca:
Eurolab Lambda a.s.
Popis lieku: 

Charakteristika: Test SureScreen ST FOB - samodiagnostika je rýchlym samodiagnostickým chromatografickým imunotestom pre stanovenie ľudskej krvi v stolici (tzv. skryté alebo okultné krvácanie - FOB). Veľké množstvo ochorení spôsobuje skryté krvácanie v stolici. V počiatočnom štádiu niektorých gastrointestinálnych problémov, ako je rakovina hrubého čreva, vredy, polypy, zápal hrubého čreva, zápal divertikula, fisúry, nie sú žiadne viditeľné príznaky, iba skryté krvácanie.   

  • Samodiagnostický rýchly test,
  • pre kvalitatívnu detekciu nízkej hladiny skrytého krvácania v stolici.
  • Je založený na sendvičovom stanovení s dvoma protilátkami.
  • Selektívne stanovuje skryté krvácanie v stolici od množstva 50 ng/mL a viac, alebo 6 µg/g stolice.
  • Toto stanovenie neovplyvňuje diétny režim pacienta.

Nepoužívajte: Pri alergii na zložky produktu. V rozpore s návodom na použitie.

Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím je vhodné poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom.

Spôsob použitia: Pred začiatkom testovania nechajte testovaciu platničku, skúmavku na spracovanie vzorky stolice a vzorku stolice vytemperovať na izbovú teplotu (15-30°C).

1. Odber vzorky stolice:
Na odber stolice použite priloženú papierovú pomôcku a postupujte podľa návodu uvedenom na nej, alebo vzorku stolice odoberte do čistého suchého kontajnera. Najlepšie výsledky sa dosiahnu, pokiaľ je testovanie vykonané do 6 hodín po odbere. Pokiaľ nie je vzorka testovaná do 6 hodín, môžete ju uskladniť po dobu 3 dní v chladničke pri teplote 2-8°C.

2. Spracovanie vzorky stolice:
Zelený uzáver na skúmavke chyťte za spodnú širšiu časť a odskrutkujte ho. Potom náhodne zapichnite odberovú tyčinku na uzávere aspoň do 3 rôznych miest stolice tak, aby bol ponorený celý závit na konci tyčinky. Nenaberajte vzorku stolice, na testovanie postačuje množstvo zachytené v závitoch tyčinky.
Pevne zaskrutkujte naspäť uzáver skúmavky, potom skúmavku premiešajte silným trepaním, aby sa premiešala vzorka a extrakčný pufer. Pripravená vzorka môže byť v skúmavke uskladnená po dobu 3 dní pri izbovej teplote (15 - 30°C).

3. Vyberte testovaciu platničku z obalu a použite ju čo najskôr. Nechytajte membránu platničky. V obale sa nachádza aj vrecúško so silikagélom, toto zlikvidujte na záver spolu s použitým testom.

4. Držte odberovú skúmavku vo zvislej polohe a odskrutkujte vrchnú časť uzáveru. Prevráťte skúmavku a nakvapkajte 2 plné kvapky extrahovanej vzorky do jamky pre vzorku (S) na testovacej platničke, potom spustite stopky. Zabráňte výskytu vzduchových bublín vo vzorkovej jamke (S). Pokiaľ sa vyskytnú bubliny, opatrne ich prasknite (napr. špáradlom), ale dávajte pozor, aby ste sa nedotkli špáradlom membrány.

5. Čakajte, kým sa objaví zafarbená čiara (čiary). Výsledok odčítajte v 5. až 10-tej minúte. Neinterpretujte výsledok po 10 minútach.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

--%
Hodnotilo 0 ľudí

Zdroj: Lieky24.sk

Celkový dojem

Pridať nové hodnotenie