Procto-Glyvenol čapíky 10 ks

Procto-Glyvenol čapíky 10 ks

Zatriedenie:
Voľnopredajný liek
Výrobca:
Herbacos Recordati
Vekové obmedzenie:
Nie je stanovené
Dojčiace: Po konzultácií s lekárom
Tehotné: Po konzultácii s lekárom
Popis lieku: 

Indikácie: Liek Procto-Glyvenol sa používa na liečbu vonkajších a vnútorných hemoroidov. Vonkajšie hemoroidy často poznáme podľa prítomnosti citlivých uzlíkov spôsobujúcich nepríjemné pocity, ako sú bolesti, pálenie a svrbenie, najmä počas sedenia. Vnútorné hemoroidy sa môžu prejaviť prítomnosťou jasno-červenej krvi na povrchu stolice a bolesťami pri vyprázd­ňovaní.

Jedno z dvoch liečiv (tribenozid) znižuje priepust­nosť a zvyšuje napätie najmenších ciev v mieste aplikácie. Druhá aktívna zložka (lidokaín) jelokálne anestetikum, pomáha najmä dosiahnuť rýchlu úľavu pri bolesti a zmierniť nepríjemné príznaky.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Procto-Glyvenol, ak ste alergický na tribenozid, lidokaíniumchlorid, alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku. Procto-Glyvenol majú používať s opatrnosťou pacienti s vážnym ochorením pečene. Procto-Glyvenol je určený dospelým pacientom. Nepodávajte tento liek deťom bez porady s lekárom.

Tehotenstvo a dojčenie: Procto-Glyvenol sa nemá používať v priebehu prvých troch mesiacov tehotenstva. Od 4. mesiaca tehotenstva a počas laktácie môže byť Procto-Glyvenol používaný, len pod dohľadom lekára. Štúdie na posúdenie vplyvu lieku na plodnosť neboli u ľudí vykonané. Štúdie u zvierat nepotvrdili žiadny vplyv lidokaínu na plodnosť.

Spôsob použitia a dávkovanie: Odporúčaná dávka pri akútnych ťažkostiach:

- vnútorné hemoroidy: po vyprázdnení čreva zaveďte 1 čapík ráno a večer.

Udržiavacia liečba po odstránení naliehavých ťažkostí: 1 čapík raz denne, ráno alebo večer, je dostatočná. Možno striedavo používať Procto-Glyvenol čapíky alebo Procto-Glyvenol krém. Dodržiavajte dávkovanie uvedené v písomnej informácii alebo dávko­vanie predpísané lekárom. Ak máte dojem, že liek účin­kuje veľmi slabo alebo, naopak, veľmi silno, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Nepodávajte tento liek deťom ak vám to neodporučil lekár. Vyhnite sa kontaktu s očami. Pri náhodnom požití dieťaťom vyhľadajte lekára.

Zloženie: Liečivá sú: tribenozid 400 mg, lidokaín 40 mg v 1 čapíku. Pomocné látky: čapíkový základ E85 a W35

 

--%
Hodnotilo 0 ľudí

Zdroj: Lieky24.sk

Celkový dojem

Pridať nové hodnotenie