Endiex 60 cps

Endiex 60 cps

Výrobca:
sanofi-aventis Slovakia
Popis lieku: 

Indikácie: Liek sa užíva  pri hnačkách infekčného pôvodu, taktiež na liečbu hnačiek neinfekčného pôvodu, spôsobujúcich črevnú dysmikróbiu (zmenu biologickej rovnováhy črevnej mikroflóry), kvasné a hnilobné procesy v črevnom prostredí. Liek je vhodný na užívanie pri hnačkách cestovateľov, avšak je potrebné upozorniť, že nie je určený na prevenciu týchto hnačiek. Liek je určený pre dospelých a deti od 6 rokov.

Kontraindikácie: Neužívajte Endiex ak ste alergický (precitlivený) na deriváty nitrofuránu alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku, u detí do 6 rokov. 

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, než začnete užívať tento liek. Užívanie lieku sa neodporúča počas tehotenstva. V priebehu dojčenia je krátkodobé užívanie lieku možné, najlepšie po konzultácii s lekárom.

Dávkovanie: Liek je určený pre dospelých a deti staršie ako 6 rokov. Ak lekár neurčí inak, podáva sa dospelým u všetkých vyššie uvedených stavov 1 kapsula (200 mg) štyrikrát denne, deťom starším ako 6 rokov sa podáva 1 kapsula (200 mg) trikrát denne. Dĺžka liečby by nemala prekročiť 7 dní.

Kapsuly sa prehltnú nerozhryznuté a zapijú sa tekutinou.

--%
Hodnotilo 0 ľudí

Zdroj: Lieky24.sk

Celkový dojem

Pridať nové hodnotenie