Canesten krém 20g

Canesten krém 20g

Zatriedenie:
Voľnopredajný liek
Výrobca:
Bayer
Vekové obmedzenie:
Deti od 2 rokov
Dojčiace: Nie
Tehotné: Po konzultácii s lekárom
Popis lieku: 

Indikácie: Canesten krém sa používa na lokálnu liečbu kožných ochorení s rôznou lokalizáciou, hlavne pri ochoreniach nechtových valov (paronychie), medziprstovej mykózy, ochorení kožných rias, pri pytiriasis versicolor (pôvodca Malassezia furfur), pri erytrazme (pôvodca Corynebacterium minutissium), pri kožnom ochorení spôsobenom baktériami citlivými na Canesten, pri zápaloch vonkajších rodidiel u žien (vulvitis), zápaloch žaluďa a predkožky u mužov (balanitis). Bez súhlasu lekára nepoužívajte u detí do 2 rokov.

Kontraindikácie: Precitlivenosť na klotrimazol, cetylstearylalkohol alebo inú zložku lieku.

Tehotenstvo a dojčenie: Hoci klinické výskumy nepreukázali škodlivý účinok používania tohto lieku v priebehu tehotenstva a dojčenia, o použití v prvých troch mesiacoch tehotenstva musí rozhodnúť lekár. Počas liečby krémom Canesten sa má dojčenie prerušiť.

Dávkovanie: Najčastejšie sa Canesten krém nanáša 2 až 3 krát denne na postihnuté miesta v tenkej vrstve (zvyčajne postačuje asi 1/2 centimetra krému na plochu veľkosti dlane). Pred použitím je potrebné postihnuté miesta umyť a vysušiť. Na plný účinok je nevyhnutné dostatočne dlhé používanie krému i po vymiznutí pôvodných príznakov ochorenia (napr. svrbenia). Dĺžka liečby je najmenej 4 týždne, pri zápaloch vonkajších rodidiel a žaluďa minimálne 1 až 2 týždne. Pri plesňovom ochorení nôh je potrebné v liečbe pokračovať ešte aspoň 2 týždne po vymiznutí príznakov ochorenia na zamedzeniu jeho návratu.

--%
Hodnotilo 0 ľudí

Zdroj: Lieky24.sk

Celkový dojem

Pridať nové hodnotenie