ANACID sus por 30x5 ml (150 ml)

ANACID sus por 30x5 ml (150 ml)

Zatriedenie:
Voľnopredajný liek
Výrobca:
IVAX Pharmaceuticals s.r.o. (CZE)
Vekové obmedzenie:
Deti od 6 rokov
Dojčiace: Nie
Tehotné: Nie
Popis lieku: 

Anacid pomáha pri pálení záhy, nadúvaní a žalúdočných ťažkostiach.

Ide o zmes slabo bázických látok, ktoré v žalúdku viažu kyselinu chlorovodíkovú a vytvorením ochranného filmu i mechanicky chráni žalúdočnú sliznicu.

Bez porady s lekárom môžu liek užívať dospelí aj deti od 14 rokov pri bolestiach žalúdka, pálení záhy, nadmernom rihaní a žalúdočných ťažkostiach vyvolaných diétnou chybou, alkoholom alebo fajčením.

Podávanie u detí vo veku od 6 do 14 rokov, sa odporúča konzultovať s lekárom.

Užívanie: 

Dospelí a deti vo veku nad 14 rokov:

Dávkovanie je individuálne, pri dlhodobej liečbe sa zvyčajne podáva 4-6-krát denne 5 ml (1 vrecko), a to 1 až 2 hodiny po jedle. Pri niektorých menej závažných stavoch sa podáva jednorazovo 1 vrecko pri ťažkostiach.

Deti vo veku od 6 do 14 rokov:

U detí je zvyčajná dávka 1vrecko 2-4-krát denne a to 1 až 2 hodiny po jedle, alebo jednorázovo 1 vrecko pri ťažkostiach. Liek sa musí užívať len na odporučenie lekára, ktorý určí dĺžku liečby.

Zloženie: 

Liečivá sú magnesii hydroxidum (hydroxid horečnatý) 258 mg, algeldrati suspensio quantum aequivalens aluminii hydroxidi (suspenzia algeldrátu zodpovedajúca oxidu hlinitému) 388 mg (hydroxid hlinitý) v 5 ml (= 1 vrecko).

Pomocné látky sú glycerol 85 %, nekryštalizujúci sorbitol 70% , kyselina benzoová, nátriumbenzoát, silica kôry škoricovníka cejlónskeho, etanol 96%, čistená voda.

Obsah sodíka: 4,5 mg v 5 ml

--%
Hodnotilo 0 ľudí

Zdroj: Heureka.sk

Celkový dojem

Pridať nové hodnotenie