Aescin Teva 90 tabliet

Aescin Teva 90 tabliet

Zatriedenie:
Voľnopredajný liek
Výrobca:
Teva
Vekové obmedzenie:
Od 18 rokov
Dojčiace: Nie
Tehotné: Nie
Popis lieku: 

Indikácie: Aescin sa používa ako protiopuchová, protizápalová a venoprotektívna (chrániaca žily) látka. Účinkuje ako stabilizátor kapilárnej steny tým, že normalizuje priepustnosť steny kapilár. Preukázala sa účinnosť v liečbe pooperačných opuchov, kde zároveň zmierňuje zápalovú reakciu. Aescin urýchľuje vstrebávanie rozsiahlych hematómov (podliatin) a znižuje pravdepodobnosť ich výskytu v pooperačnom období. Obmedzuje presakovanie lymfy do okolitého tkaniva, zlepšuje funkciu kapilár, zlepšuje lymfatickú cirkuláciu, a zabezpečuje vyprázdňovanie varikóznych (chorobne rozšírených) žíl u pacientov s nedostatočnosťou žíl dolných končatín.

Kontraindikácie: Aescin sa nesmie podávať pacientom s chronickými obličkovými ochoreniami (renálna insuficiencia), pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku, v prvých 3 mesiacoch tehotenstva a pri opuchoch iného ako poúrazového pôvodu a pacientom s tromboembolickou chorobou.

Tehotenstvo a dojčenie: escin sa nemá užívať počas tehotenstva a dojčenia, pretože nie sú dostupné dostatočné údaje o bezpečnom používaní.

Dávkovanie: Dospelým sa podáva 40 mg 3-krát denne (t.j. 3-krát denne 2 obalené tablety). Pri udržiavacej liečbe zvyčajne postačí 20 mg 3-krát denne. Liek sa užíva po jedle a zapíja sa dostatočným množstvom tekutiny.

--%
Hodnotilo 0 ľudí

Zdroj: Lieky24.sk

Celkový dojem

Pridať nové hodnotenie